Як правильно вибрати інгалятор

Перш ніж вибрати пристрій для пацієнта, медичний працівник повинен ретельно зрозуміти, як працюють різні пристрої, як вони повинні бути очищені і які ліки можна використовувати з кожним з них.

В значній мірі рішення буде залежати від пацієнта. Вони повинні бути в змозі використовувати інгалятор, і діти та літні пацієнти можуть знайти деякі типи більш складними у використанні, ніж інші. Спосіб життя і обставини зроблять портативний пристрій особливо важливим для деяких. Переваги пацієнта повинні бути прийняті до уваги, тому що, якщо їм не підходить пристрій, вони не зможуть його використовувати.

Ефективність пристрою при загостренні бронхіальної астми або ХОЗЛ також слід враховувати. Наприклад, pMDI з великою об’ємною прокладкою так само ефективний, як і небулайзер при лікуванні легких і помірних загострень астми.

Деякі пристрої вимагатимуть від пацієнтів мати більший інспіраторний потік, ніж інші. З pMDIs (з або без прокладок), ніжна повільна дихаючи техніка необхідна. Для сухих порошкових пристроїв достатньо 30-60л/хв, але осадження поліпшується з більш високим інспіраторним потоком.

Є пристрої, які можуть вимірювати інспіраторний потік – такі як тренажер Turbohaler і пристрій in-Check — і деякі з них допомагають пацієнтам поліпшити техніку для максимального осадження.

Існує ризик зараження при використанні інспіраторних витратомірів між пацієнтами, тому необхідно дотримуватися рекомендацій з інфекційного контролю.

Деякі інгалятори мають лічильники доз, які будуть вказувати, коли ліки закінчуються, що може бути корисно. Пацієнти, яким потрібно більше одного препарату, можуть скористатися комбінованим інгалятором https://klikis.com/medtehnika-ta-obladnannja/domashnja-medtehnika/ingaljatori .

Також слід враховувати вартість пристрою. Найдорожчий пристрій може бути не тим, який коштує найбільше, але тим, який не використовується правильно, тому потрібно більше ліків.

Такі стани, як артрит, поганий зір або когнітивні порушення можуть вплинути на здатність пацієнтів використовувати інгалятори .

Як користуватися пристроями

  • Струсіть інгалятор, тримайте вертикально і відкрийте кришку.
  • Обережно видихніть, покладіть мундштук в рот і зімкніть навколо нього губи і зуби (повітряні отвори зверху не повинні бути заблоковані рукою).
  • Дихайте рівно через мундштук. Не зупиняйтеся, коли інгалятор пихкає. Затримайте дихання приблизно на 10 секунд.
  • Тримайте інгалятор вертикально і негайно закрийте кришку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *